Хамам

Хамам і сауна у Луцьку в салоні Фараон

1950 грн – 90 хв.

2700 грн. – 120 хв.

(одна дівчина, проведи свій час в хамамі або в сауні)

Турецька лазня або Хамам – один з найпопулярніших видів відпочинку в наш час. Культура паріння в хамамі прийшла до нас із давніх часів. Країнами, які відкрили такий вид парних, по праву вважаються: Туреччина, Лівія, Ірак, Сирія. Саме таїнства Сходу подарувала світові хамам і його традиційний вид паріння.
Виникнення ісламу сприяло появі турецької лазні. Оскільки в арабській культурі купання у ванній завжди вважалося купанням у власному бруді, почали з’являтися східні лазні. Відчуваючи на собі римські лазні, пророк Мухаммед високо оцінив їх, особливо з огляду на їх сприятливі властивості для здоров’я людини і продовження роду в цілому. Таким чином, хамам здобув популярність в ісламському світі.

Цікавий факт! Перші хамами почали з’являтися не в містах, а в пустелях.

 

ОСОБЛИВОСТІ ТУРЕЦКОЙ ЛАЗНІ у  Луцьку

Араби дуже по-варварськи ставилися до всього римського, тому всі лазневі будівлі римлян нещадно зносилися. Головною і основною особливістю хамамів були їх унікальні споруди, унікальність будови банних комплексів приголомшує.

Дахи парильних будівель завжди були куполоподібними, а кількість і розмір кімнат завжди відрізнялися один від одного. Традиційно в хамамі будувалося 5 різних приміщень. У кожному приміщенні був свій температурний режим. Кожна кімната мала своє особливе призначення. Переходячи з холодного приміщення в гаряче, кожен відвідувач мав можливість зайти в кімнату для релаксу.

Цікавий факт! Турецькі лазні будувалися за принципом долоні. Кожне приміщення виходило з одного основного, подібно до променів. З давніх часів хамам вважався місцем духовного і фізичного очищення, яке сприяло оздоровленню і зміцненню сили духу.
Зверніть увагу! Головна відмінна риса турецької лазні – максимально підвищена вологість повітря. Температура в таких умовах відчувається набагато сильніше, ніж в сухому просторі. Тому в хамамах вона підтримується в межах 45-60 C.

ЗВИЧАЇ, ПОВ’ЯЗАНІ З ХАМАМОМ

Турецька лазня воістину вважається місцем, де всі рівні. Найбагатші люди, які мали свою лазню, обов’язково відвідували суспільну. Таким вчинком показували, що багатії чисті і тілом, і душею. Плата, яку вносили при вході, не була фіксованою, і кожен вносив ту суму, на яку міг розраховувати.

Банний комплекс завжди вважався іншим світом. Тут не був важливий соціальний статус, статева ознака або ж зовнішня краса. Незважаючи на культурні та релігійні принципи, які поділяли жінок і чоловіків, лазня ніколи не була тим місцем, в якому подібні принципи мали вагу. Вільне відвідування лазні в будь-який час і, що найголовніше – одночасне відвідування парної чоловіками і жінками – сильно виділяла хамам на тлі розваг сходу.

Найвагоміші та значущі події в житті кожного відзначалися в лазні. Ось кілька основних звичаїв, яких дотримуються, і до цього дня: При появі першого молочного зуба у немовляти. Батьки зобов’язані повести всіх родичів в баню і забезпечити музику і частування гостям. Головні принципи, за якими люди збиралися жити, обітниці і клятви які давалися, обов’язково відзначалися в хамамі. Свято обов’язково влаштовувався, звичайно ж, за рахунок людини, що дає обітницю.
Цікавий факт! У такі святкові дні двері лазні були відкриті для всіх. Вхід був безкоштовним, частування і музичний супровід відпочинку повністю оплачувалися винуватцями торжества.
Інтер’єр турецької лазні заслуговує на особливу увагу. На відміну від російської лазні, турецький хамам зсередини обробляється тільки натуральним каменем, мозаїкою або керамікою. Унікальний східний дизайн повинен передавати всю повноту багатства традицій. Кожна лазня повинна бути зроблена з дахом подібно куполу. Ця умова дуже важлива, оскільки така будова дозволяє всьому конденсату пара скочуватися по стінах.

СПЕЦІАЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ, ДОПУСТИМІ в хамамі Луцьк

Турецька лазня або сауна у Луцьку – це ідеальне місце для процедур по догляду за тілом. Першою процедурою вважається – розігрів тіла. Ні в якому разі не слід пропускати цей етап або ж квапити його. Розслабляючись, перебуваючи в ароматному пару, просто насолодитися моментом. На даному етапі тонус організму підвищується, а тонус м’язів розслабляється. При цьому поліпшується робота серця і судин, також відбувається викид токсинів.

Друга процедура – масаж. Салон Фараон, в якому є хамам, надає безліч видів масажу. Найдієвішим і популярним масажем вважається масаж з використанням спеціальної рукавички з козячої вовни та спеціального мила ручної роботи. Такий масаж подібний ручному пілінгу і є незамінним при поході в лазню.

Остаточним етапом СПА процедур в хамамі вважається обгортання. Ця процедура відбувається з використанням природних масел, натуральних есенцій, меду, морської солі і особливої ​​глини. У висновку всіх процедур відпочиваючого занурюють в прохолодну воду. Такий метод дозволяє закрити пори і отримати справжнє задоволення і повне відчуття чистоти.

Ми Вас запрошуємо відвідати хамам або сауну в нашому салоні Фараон. Завжди раді гостям!